Filtr

Filtr

FILTRY firmy JKF Industri jsou navrženy pro čištění vzduchu v pneumatických přepravních systémech. Jsou zkonstruovány jako samonosné plechové konstrukce z vysokopevnostní oceli.

Znečištěný vzduch je nasáván do uzavřené komory filtru (základna filtru), kde prochází filtračním médiem (filtrační sáček) do čisté vzduchové komory a ven potrubním systémem pro přepravu čistého vzduchu. Prachové částice procházejí ze spodní části uzavřené filtrační komory skrz stavidlový systém. Filtrování zajišťuje shromažďování nečistot vně filtračních sáčků.

 

Filtry firmy JKF jsou vybaveny účinnými čistícími systémy.

  • čištění pomocí stlačeného vzduchu systémem ECOTROL
  • čištění pomocí vetilátoru (není schválen standardem ATEX)

 

Čistící systém je poháněn převodovým motorem, umístěným ve středu perforované desky. Všechny filtrační sáčky jsou čištěny sekvenčně. Snímač průtoku měří rychlost vzduchu na výstupu z filtračního sáčku a vypočítává optimální tlak šoupátka a čas pozastavení pro optimální čištění sáčků a dosažení úspory energie. Řídící systém obládá pozastavení mezi každou sekvencí čištění a zabraňuje tak přetížení kompresoru. Čas pozastavení je nastavitelný. Když je dokončena čistící sekvence, systém se vrátí do výchozího bodu.

Filtr je vybaven výbušnou membránou dle standardu ATEX se schvalovacím certifikátem průrazového tlaku atd.

 

VIDEO