Princip pásového dopravníku GT se shazovacím vozíkem

Princip pásového dopravníku GT se shazovacím vozíkem

CHARAKTERISTIKA PÁSOVÝCH DOPRAVNÍKŮ GT

Pásové dopravníky GT slouží k horizontální dopravě materiálu. Pásové dopravníky jsou nejlepším a nejšetrnějším druhem dopravníků. Jsou konstruovány pro dokonalou přepravu materiálu, který je přepravován bez ztrát a bez poškození. V případě přepravy olejnin může být pásový dopravník dodáván s pásem odolným proti mastnotě a oleji, čímž je zaručena vysoká životnost pásu. V ostatních případech je pásový dopravník GT vybaven dvouvrstvým PVC pásem, který je vhodný pro dopravu suchých a sypkých materiálu (pšenice, ječmen..).

Pásové dopravníky GT dopravují materiál s minimálními požadavky energie, čímž snižují náklady manipulace materiálu. U pásových dopravníků GT je garance absolutního vyprázdnění.

V případech, kdy je potřeba materiál z pásu vyskladnit na několika místech, doporučujeme použít pásový dopravník GT se shazovacím vozíkem. Shazovací vozík se přesunuje na vestavěných kolečkách a je schopen dopravit materiál kdekoliv v celkové délce dopravníkového pásu. Shazovací vozík může být ovládán manuálně, nebo jeho posun se může řídit dálkově, či lze využít přesně stanovených pozic výsypu.

Pásové dopravníky GT jsou dodávány s hodinovým výkonem již od 40 - 1300 m3/hod v závislosti na typu dopravníku. Modulární systém pásových dopravníků zaručuje nejenom jednoduchou a rychlou montáž dopravníku, ale také zaručuje přesnou využitelnou délku dopravníku tzv. na míru a bez zbytečných metrů navíc.

 

Hnací jednotka

Pro pohon hnací jednotky se používá motor s převodovkou, který je umístěn přímo na hřídeli. Tímto odpadají různé klínové řemeny a jiné mechanismy pro převod sil. Motor pohání bombírovaný buben, jenž zajišťuje přímý běh dopravníkového pásu.

Mezisekce

Díky typizované modulové konstruci pásových dopravníků je jejich montáž velmi rychlá a efektivní. Pásový dopravník GT je montovaný a samonosný až do délky 10m.

Napínací stanice

Svou konstrukcí umožňuje rychlé a jednoduché napnutí pásu. Součástí napínací stanice může být snímač kontrolující otáčky a snímač šikmého běhu dopravníkového pásu.

Shazovací vozík

Volitelným příslušenství je shazovací vozík. Vozík se vyznačuje nízkou výškou, bezprašností a šetrností k materiálu. Jeho pohyb po dopravníku může zajištěn mechanicky nebo elektricky. V případě elektrického ovládání je možné shazovací vozík pásobého dopravníku GT plně automatizovat a pomocí čidel určujících přesnou polohu také naprogramovat přesné místo pro výsyp materiálu

Soubory ke stažení